Lekcja pierwsza

Zwroty powitalne, abecadło oraz dźwięki fonetyczne

angielskiabc

Na stronie internetowej angielskiABC.pl oferujemy Państwu niezbędne do nauki języka angielskiego materiały edukacyjne. Znajdziecie tu Państwo krótkie lekcje języka angielskiego, materiały audio, słowniczek, podstawowe zasady pisowni i interpunkcji oraz najbardziej przydatne zwroty. Dzisiaj poznamy kilka zwrotów powitalnych, abecadło oraz dźwięki fonetyczne.

Materiał dźwiękowy   

Słyszysz wprowadzenie do lekcji. Aby otrzymać całą lekcję - musisz otrzymać dostęp.
Czas trwania - 5 minut

Materiał wideo   

video not available

Słownik   

#WordTranslation
1Hello  cześć/witaj
2Hi  cześć
3Hello everyone!  Witam wszystkich!
4How are you?  Jak się masz? / Jak Pan się ma?
5Fine, thank you.  Dziękuję, dobrze.
6And you?  A jak ty/Pan?
7Very well  bardzo dobrze

Uwaga: więcej słów zobaczysz w pełnej lekcji

Notatki   

Witamy wszystkich, którzy chcą szybko i łatwo nauczyć się języka angielskiego. Na naszej stronie internetowej angielskiabc.pl znajdą Państwo wszystkie niezbędne materiały. Zamieściliśmy na niej lekcje audio oraz video, notatki i słowniczek, który zawiera podstawowe wyrazy, zwroty oraz zdania.

Mam na imię Anna. Jestem Państwa nauczycielką języka angielskiego. Towarzyszył mi będzie Jim lub mniej oficjalnie – Jimmy – razem pomożemy wam wspiąć się na szczyt języka angielskiego.

  • - Hello everyone! Let's learn together!

Chciałabym zaznaczyć, że z nami nauka języka będzie bardzo łatwa i przyjemna. Rozluźnijcie się. Niech nauka języka angielskiego sprawia Państwu przyjemność! Naszych lekcji możecie odsłuchiwać pijąc kawę lub herbatę, podczas przerwy obiadowej, za sterem czy też w domu siedząc w wygodnym fotelu, a także jeżdżąc na rowerze lub ćwicząc w sali gimnastycznej. Lekcje języka angielskiego są do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę.

Język angielski wcale nie jest taki trudny, jak go malują. Wspólnie pokonamy wszystkie trudności. Cieszmy się i systematycznie powtarzajmy razem ze mną i Jimem. Życzę miłego odkrywania tajników najpopularniejszego języka świata!

  • - Good luck!

Dzisiaj poznamy kilka zwrotów powitalnych, abecadło oraz dźwięki fonetyczne. Zatem najpierw się przywitajmy. Jimmy, jak po angielsku jest: „Cześć/Witaj?“

  • -   Hello

Dźwięk ch wymawiamy miękko, jak Jim.

  • - Hello
  • - Very good! – Bardzo dobrze.

Słowo hello jest używane wtedy, gdy witamy się ze znajomymi, przyjaciółmi, kolegami. Istnieje również inne słówko:

  Hi
Cześć

Pliki do pobrania   

Kup lekcję i następnie będzie można ją pobrać.


Kup lekcje